Linia produkcyjna pelletu

Linia produkcyjna pelletu – jak zbudować własne urządzenie?

Aby produkować pelety na małą skalę lub na dużą skalę do celów komercyjnych, musisz wybudować zakład produkcji pelletu drzewnego. Ponieważ proces produkcji pelletu drzewnego obejmuje różne etapy, oznacza to, że zaangażowanych jest więcej elementów wyposażenia. Każdy sprzęt do przetwarzania pelletu drzewnego pełni swoją własną rolę. Jaki więc sprzęt był potrzebny do uruchomienia linii do produkcji pelletu drzewnego?

Czego potrzeba do zbudowania maszyny?

Rębak do drewna: Funkcja rozdrabniacza do drewna polega na cięciu surowca, takiego jak kłody drewna, gałęzie, łodygi i liście na mniejsze kawałki, aby można je było przetwarzać za pomocą maszyny do granulowania.

Młyn młotkowy: Młyn młotkowy dalej rozbija surowiec na cząstki o małych rozmiarach. Dalej tnie je, aż osiągną rozmiar mniejszy niż 3 mm.

Suszarka: Ponieważ każdy materiał zawiera inną ilość wody, ważne jest, aby zmniejszyć zawartość wody, aby uzyskać trwałe i dobrej jakości pellety. Jeżeli surowcem jest drewno, to przy zastosowaniu suszarki pożądana wilgotność wynosi zwykle 15%.

Pelletizer: Kluczową maszyną w fabryce peletu drzewnego jest peletyzator drzewny. Jego funkcją jest przekształcenie surowca w pellet. Liczba granulatorów, których potrzebujesz, zależy od tego, ile masz surowca i jaka jest pojemność Twojego granulatora. Jeśli masz tony surowca, możesz potrzebować więcej niż jednego granulatora. Zaleca się jednak zakup tylko jednego granulatora, jeśli jesteś początkującym. Pracuj nad tym i stopniowo rozwijaj swój biznes.

Maszyna chłodząco-przesiewająca: Pellet po wyjściu z maszyny ma wysoką temperaturę, która jest redukowana za pomocą maszyny chłodzącej. Przesiewacz służy do oddzielania peletów od popiołu.

Maszyna pakująca: Produkowany pellet drzewny pakowany jest w worki do sprzedaży.

Różnice w komponentach

Linia do produkcji pelletu drzewnego może nie tylko wytwarzać małe pellety drzewne o różnej średnicy, ale także może wytwarzać różnego rodzaju surowce. Kłody drewna, zrębki, trociny i inne pozostałości drewna, w tym drewno sosnowe, są również odpowiednimi materiałami do produkcji peletów za pomocą wytłaczarki.

Granulatory z matrycą pierścieniową różnią się od granulatorów o małych rozmiarach, ponieważ mają płaską matrycę. Jeśli chcesz, aby Twój pelletyzator produkował więcej niż 1 t/h, ten typ granulatora jest dla Ciebie najlepszy. Pionowa maszyna do peletowania z matrycą pierścieniową jest kluczową częścią kompletnej linii do produkcji peletów. Stosowany jest głównie do przetwarzania materiałów drzewnych, takich jak zrębki, trociny, gałęzie drzew, kłody itp., Jest to więc rodzaj wielkoskalowego młyna peletowego.