Linia produkcyjna pelletu

Linia produkcyjna pelletu – wytwarzanie produktów z biomasy

W procesie peletowania wysuszony materiał wyładowany z suszarki jest przenoszony do młyna młotkowego w celu ujednolicenia i dostosowania wielkości surowca do procesu ekstruzji. Pellet załadowany silosem magazynowym na wysuszony materiał, odpowiednio zmielony, wytwarza pellet drzewny przez odpowiednią matrycę z otworami o średnicy 6 mm (według wyboru użytkownika), dzięki warstwowemu zagęszczaniu trocin w otworach matrycy.

Kluczowe maszyny do przetwarzania

Rozwiązania projektowe koncentrują się wokół wysoce zaawansowanych kluczowych maszyn do mielenia i peletowania każdego rodzaju drewna i biomasy. Dzięki połączeniu wysokiej jakości maszyn, know-how procesowego i ogólnego doświadczenia w dostarczaniu projektu. Linia produkcyjna pelletu jest wyposażona w scentralizowany system zbierania (odsysania) pyłu, który ponownie wprowadza go do procesu peletyzacji.

Pellet wytwarzany przez granulatora jest gorący i ładowany parą wodną z powodu tarcia występującego podczas wytłaczania i dlatego przed zapakowaniem musi być schłodzony. Odpowiednia chłodnica przeciwprądowa pozwala, dzięki powietrzu atmosferycznemu, mieć niższą temperaturę do pewnego stopnia wyższą niż temperatura otoczenia, dzięki czemu pellet jest „ustabilizowany” gotowy do workowania. Następnie pelet jest przesiewany przez odpowiedni przesiewacz wibracyjny, aby definitywnie wyeliminować proszki powstałe podczas procesu produkcyjnego.

Rozpoczęcie własnej produkcji pelletu drzewnego

Zapotrzebowanie na produkcję pelletu z biomasy rośnie z roku na rok, a utworzenie linii do produkcji pelletu drzewnego jest popularnym projektem na całym świecie, ponieważ pellety z biomasy są uważane za paliwo przyjazne dla środowiska, które nie szkodzi środowisku, tak jak robią to tradycyjne paliwa. A surowce do produkcji peletów, takie jak trociny, łuski ryżu itp. są bardzo łatwe do zdobycia lub można je przywieźć po bardzo niskiej cenie.

Rosnące zapotrzebowanie na pellety drzewne pokazuje, że rozpoczęcie działalności w zakresie produkcji pelletu drzewnego jest świetną inwestycją, a produkcja pelletu biopaliwowego z pewnością będzie się rozwijać jeszcze bardziej w przyszłości. Inwestorzy, którzy znają wartość tego biznesu, mają łatwy dostęp do surowca i dysponują wystarczającą powierzchnią do prowadzenia wytwórni pelletu z biomasy, cieszą się dużymi przychodami.