odkurzacz basenowy

Jak działa odkurzacz basenowy? 

Ustawienie odkurzacza basenowego na odpady umożliwia ominięcie filtra/wkładów i wysyła zanieczyszczenia bezpośrednio do przewodu odpadowego. Jeśli w basenie jest dużo zanieczyszczeń zatykających filtr, będziesz chciał skorzystać z opcji „odkurzanie na marne”. Zanieczyszczenia zatykające filtr oznaczają brud, muł i inne małe cząstki, które szybko zużyją filtr.

Filtry

W zależności od rodzaju posiadanego odkurzacza VivaPool.pl i systemu filtrów ustawienia odkurzania odpadów będą wyglądać inaczej. Dla tych z zaworem wieloportowym będziesz chciał użyć ustawienia „odpływ” lub „spust”. Dla tych z zaworem push-pull będzie to zależeć od rodzaju posiadanego filtra. Filtry DE i filtry piaskowe to dwa najpopularniejsze typy filtrów, z których każdy ma swoje własne ustawienia. Jeśli nie masz pewności, jaki typ filtra posiadasz lub jak ustawić odkurzacz na marnotrawstwo, skontaktuj się z certyfikowanym technikiem basenowym.

Używanie standardowych ustawień z odkurzaczem z filtrem jest najczęstszym sposobem odkurzania basenu i tym, co najprawdopodobniej będziesz chciał zrobić w celu utrzymania i konserwacji. Podczas odkurzania filtr wychwytuje cały brud, zanieczyszczenia, zarodniki glonów itp. Płukanie wsteczne to proces czyszczenia filtra, aby zapobiec gromadzeniu się osadów. Po zakończeniu odkurzania będziesz chciał odwrócić przepływ wody do linii odpływowej i pozwolić całej brudnej wodzie spłynąć na ziemię lub do kanalizacji.

Korzystanie z pułapki na liście

Uruchom płukanie wsteczne, aż woda będzie czysta. Możesz wykonać ten proces na samoczyszczącym odkurzaczu basenowym lub odkurzaczu ręcznym. Pułapki na liście to dodatkowa część, którą można dokupić zarówno do odkurzaczy ręcznych, jak i samoczyszczących. Pułapka na liście jest niezbędna dla tych, którzy będą zasysać liście, patyki i żołędzie. Używanie pułapki na liście zapobiegnie zatykaniu przewodów odkurzacza przez te duże zanieczyszczenia.

Niezależnie od rodzaju odkurzacza, który wybierzesz, będziesz chciał regularnie szczotkować basen, aby odkurzacz mógł usunąć cały brud i szumowiny z dna basenu. Odkurzacze mogą zrobić tylko tyle, że mogą z łatwością zbierać zanieczyszczenia i muł z basenu, ale nie są przeznaczone do szorowania najpierw dna basenu. I podobnie jak podłogi w twoim domu, po ciągłym użytkowaniu brud i muł wnikają w podłogę i potrzebujesz dobrego wytarcia (w tym przypadku szczotką), aby usunąć cały brud. Aby sesja szczotkowania basenu była skuteczna, skup się na trudno dostępnych miejscach, takich jak miejsca za drabinami, schody i narożniki.