basen ogrodowy wkopywany

Jacuzzi czy basen ogrodowy wkopywany?  

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany relaksem, być może będziesz chciał zintegrować pomysły z jacuzzi. Nie zapomnij też o naturalnych basenach. Ten rodzaj basenu (lub stawu) to idealny wybór do pomysłów na ogrody z dziką przyrodą. Są one idealne, jeśli chcesz urządzić je na świeżym powietrzu, które będą wyglądać wspaniale przez cały rok. Ponadto nie ma w nim żadnych ostrych chemikaliów.

Gdzie wykopać basen? 

Dobrze, więc pomyślałeś o tym, gdzie będzie twój basen VivaPool.pl i jak planujesz go używać. Następną rzeczą do przemyślenia pod względem pomysłów na projekt basenu jest styl. Rozmiar jest oczywiście ważnym czynnikiem przy opracowywaniu projektu basenu. Optymalne pomiary zależą od tego, jak chcesz go używać (i ile osób będzie chciało z niego korzystać jednocześnie). Na przykład, jeśli chcesz samodzielnie przepłynąć okrążenia, nie będziesz potrzebować dużej szerokości, ale najprawdopodobniej będziesz potrzebować długości od 30 do 40 stóp (około 10 do 12 m), aby uzyskać dobry trening. 

Z drugiej strony będziesz chciał wybrać coś większego, jeśli planujesz spędzać czas w basenie z rodziną – 18 stóp na 36 stóp to dobra figura do gry w piłkę dla dużej prostokątnej konstrukcji. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę swój budżet i ilość miejsca, z którym musisz się bawić. Warto pamiętać, że większy, głębszy basen będzie trudniejszy i droższy do ogrzania.

Głębokość basenu

Jeśli chodzi o głębokość, zalecamy zbudowanie płytkiego końca o głębokości wody około 3,2–4 stóp (1–1,2 m) i głębokiego końca o głębokości wody około 5,25–6 stóp (1,6–1,8 m). Powinno to pozwolić na gładkie, wydłużone przejście między dwoma końcami. Zalecają również, aby zniechęcać do nurkowania w swoim basenie – prawie zawsze stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa i po prostu nie jest warte ryzyka.

Planując rzeczywisty wygląd basenu, pomyśl o stworzeniu poczucia spójności z otoczeniem. Dobrym sposobem na to jest przyjrzenie się zewnętrznej części domu. Czy jest nowoczesny i monochromatyczny, z dużą ilością eleganckich, czystych linii? Czy szukałeś wielu nowoczesnych pomysłów na ogród? Następnie odpowiednie odwzorowanie basenu stworzy harmonijną scenę. Jeśli chcesz wybrać bardziej rustykalny klimat, organiczny kształt z kamieniem lub tarasem w ciepłym odcieniu i dużą ilością roślin w okolicy może być dobrym rozwiązaniem.