odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy wspiera działanie innych środków czystości 

Odkurzanie należy zawsze wykonywać przed wstrząsem w basenie. Zaszokowanie basenu pomoże między innymi oczyścić brudną wodę i usunąć wzrost glonów, ale nie pozbędzie się mułu, który przyczynia się do zamglenia wody. Dzięki dobremu odkurzeniu basenu przed szokiem zwiększasz swoje szanse na uzyskanie czystszej, czystej wody po zakończeniu szoku.

Szok do basenów

Tak jak potrzebujesz próżni, aby utrzymać basen, musisz również utrzymać próżnię. Dwie najłatwiejsze rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że odkurzacz pozostaje w najlepszym stanie, to nie pozwalać mu pracować w sposób ciągły i nie pozostawiać odkurzacza w basenie. Jeśli masz odkurzacz ręczny, będziesz go uruchamiał tak długo, jak długo zajmie odkurzenie basenu. Jeśli masz zautomatyzowaną próżnię, będzie działać od dwóch do sześciu godzin, w zależności od wielkości basenu. Automatyczna próżnia nigdy nie powinna być zaprogramowana na ciągłą pracę, ponieważ spowoduje to zużycie silnika, filtra i zakłóci inne zaplanowane czynności konserwacyjne basenu.

Odkurzacz należy usunąć zaraz po zakończeniu cyklu czyszczenia. Oprócz faktu, że odkurzacz basenowy z długim wężem i przewodami będzie przeszkadzał w pływaniu, plastikowe odkurzacze, z których są wykonane, nie powinny być zanurzone w chlorze i innych chemikaliach. Po długim czasie plastik może zacząć się rozkładać, powodując awarię i kosztowną naprawę.

Czy potrzebuję odkurzacza?

Odkurzanie jest konieczne, aby zebrać brud i zanieczyszczenia, które przedostały się na dno basenu. Podczas gdy twój filtr dobrze krąży w wodzie i chemikaliach, nie zawsze wyłapuje cały brud. Czasami osiada na dnie. Jedynym sposobem na wyczyszczenie tego jest odkurzanie. Proces odkurzania basenu polega na podłączeniu węża do skimmera i głowicy ssącej. Głowicę ssącą mocuje się następnie do metalowego drążka teleskopowego, który pomaga przesuwać głowicę ssącą wokół dna basenu. Ciśnienie z pompy filtrującej i jej silnika wytwarza siłę ssącą przez wąż, aby zebrać brud z dna basenu. Zawsze łatwiej jest odkurzać w basenie, niż chodzić po obwodzie i pochylać się do basenu z kijem.

Tak, są konsekwencje nie odkurzania. Woda w basenie będzie zbierać brud i zanieczyszczenia, które sprawią, że chemikalia będą działać ciężej. Oznacza to, że im bardziej zanieczyszczona jest woda, tym więcej chemikaliów trzeba użyć. Oznacza to więcej czasu i pieniędzy zmarnowanych na chemikalia. Brud będzie się gromadził, zanieczyszczając wodę i powodując jej mętność. Może nawet doprowadzić do wzrostu glonów, których pozbycie się jest trudne.