Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – rodzaje karaluchów

Karaluch amerykański (Periplaneta americana) – Jest to największy karaluch powszechnie spotykany w mieszkaniach, mierzący około 1 1/2 cala długości, gdy jest w pełni rozwinięty. Jest czerwonawo-brązowy do brązowego, z bladożółtym paskiem wokół krawędzi obszaru za głową. Dorosłe osobniki mają dobrze rozwinięte skrzydła, ale rzadko latają. Nimfy są mniejsze i pozbawione skrzydeł, ale poza tym mają podobny wygląd. Amerykańskie karaluchy rozmnażają się wolniej niż niemieckie karaluchy (chociaż mniejsze liczby są zwykle równoważone ich rozmiarem).

Jak unicestwić pasożyty?

Te karaluchy preferują ciemne, wilgotne obszary, takie jak piwnice i nisze. Często gromadzą się w odpływach podłogowych, pompach ściekowych, rurach i pralniach, a także w kotłowniach, tunelach parowych i systemach kanalizacyjnych. W cieplejszych miesiącach można je również znaleźć na zewnątrz, na podwórkach i wokół pojemników na śmieci. Amerykańskie karaluchy często pokonują duże odległości od swoich miejsc skupisk; długoterminowa ulga wymaga znalezienia i leczenia tych obszarów.

Karaczan orientalny (Blatta orientalis) – karaluch orientalny jest lśniąco czarny lub ciemnobrązowy, a dorosły osobnik ma około 1 cala długości. Samice mają bardzo krótkie skrzydła, a samce mają skrzydła, które pokrywają około połowy brzucha. Ten karaluch zwykle atakuje chłodne, ciemne i wilgotne miejsca, takie jak kanały ściekowe, nisze, piwnice i piwnice. Nimfy i osobniki dorosłe są stosunkowo powolne i zwykle występują na poziomie gruntu, często żyjąc w odpływach podłogowych i pompach ściekowych. Żyją również na zewnątrz pod kamieniami, gruzem i ściółką roślinną, dostając się do budynków przez progi drzwiowe, otwory wentylacyjne i inne otwory. Orientalne karaluchy są uważane za szczególnie brudne, ponieważ często żywią się śmieciami, odchodami ludzkimi / zwierzęcymi i rozkładającą się materią organiczną.

Które gatunki najczęściej wybierają Twój dom na swoje lokum?

Karaluch brunatny (Supella longipalpa) – Gatunek ten jest znacznie mniej powszechny niż karaluch niemiecki, ale czasami może stanowić problem w domach. Prawidłowa identyfikacja jest ważna, ponieważ ma wyraźnie różne kryjówki i zwyczaje. Karaluch brunatny jest podobny rozmiarem do karalucha niemieckiego, ale brakuje mu ciemnych podłużnych pasów w okolicy za głową. Zamiast tego za głową znajduje się czarny wzór w kształcie dzwonu i dwa poprzeczne żółtawe pasy na skrzydłach.

Karaluchy z brązowymi paskami można znaleźć w dowolnym miejscu w domu i często można je znaleźć w pomieszczeniach innych niż kuchnie i łazienki. Preferowane lokalizacje obejmują górne obszary sufitów, ścian, szafek i szaf; za ramami do obrazów i dekoracjami ściennymi; oraz pod lub wewnątrz mebli. Ta płoć przyczepia swoje kapsułki wielkości ziarnka grochu do ukrytych powierzchni, takich jak spody kredensów i stołów.