Stomatolog – Kraków

Czego się spodziewać podczas wizyty? Stomatolog – Kraków 

Wizyta u dentysty nie musi budzić lęku. Dentyści i higieniści chcą pomóc i zazwyczaj starają się, aby wizyta w gabinecie była jak najłatwiejsza. Często możesz oglądać filmy lub telewizję. Mogą podzielić pracę na wiele wizyt, więc nie jest to za dużo na jednym posiedzeniu. Istnieją również opcje łagodzenia bólu lub sedacji podczas zabiegów. Dotarcie do krzesła przybliża Cię do lepszego zdrowia i uśmiechu z większą pewnością siebie.

Przed wizytą

Zaplanuj wystarczająco dużo czasu wolnego od pracy lub szkoły, aby czuć się mniej pospiesznym lub zaniepokojonym powrotem. Umawiając się na wizytę, zapytaj, jak długo zwykle trwa sprzątanie i badanie, a następnie dodaj do tego dodatkowy czas. Będziesz dłużej na fotelu dentystycznym, jeśli od ostatniej wizyty minęło trochę czasu. Wizyta na koniec dnia to dobra opcja, dzięki której możesz wrócić do domu.

Jeśli masz ubezpieczenie dentystyczne, sprawdź, czy Twój stomatolog (Kraków) jest w sieci przed umówieniem się na wizytę, aby zaoszczędzić pieniądze. Być może będziesz musiał zapłacić współpłatność, gdy jesteś w gabinecie, lub dentysta może obciążyć Cię saldem po zapłaceniu ich przez ubezpieczenie. Jeśli nie masz ubezpieczenia, dowiedz się z wyprzedzeniem, ile powinieneś planować zapłacić podczas wizyty.

W dzień przyjdź na miejsce wcześnie, abyś mógł wypełnić papierkową robotę (lub oddać ją, jeśli formularze są dostępne online z wyprzedzeniem) i dać personelowi czas na skonfigurowanie cię. Przygotuj prawo jazdy i kartę ubezpieczeniową przy odprawie w recepcji.

Rutynowa wizyta

Higienistka dentystyczna zakrywa klatkę piersiową plastikową lub papierową ściereczką, a także możesz założyć osłony na oczy. Zobaczysz tacę z metalowymi i być może ultradźwiękowymi narzędziami. Higienistka używa ich, pracując ząb na raz, aby zeskrobać wszelkie twarde nagromadzenie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni i wzdłuż linii dziąseł. Mogą też nitkować między zębami. Jeśli boli cię szczęka lub masz ból w ustach podczas czyszczenia, powiadom higienistkę. Możesz mieć przerwy na odpoczynek, kiedy ich potrzebujesz.

Po wykonaniu tej czynności dobrze się spłuczesz. Za pomocą narzędzia z obracającą się głowicą higienistka poleruje zęby. Możesz nawet wybrać smak pasty polerskiej. I znowu spłuczesz.

Zazwyczaj robisz zdjęcia rentgenowskie mniej więcej co roku, aby pomóc znaleźć problemy, które dopiero się zaczynają lub są trudne do zauważenia. Następnie higienistka zabiera dentystę na dokładne badanie, sprawdzając każdy ząb i szukając kieszonek lub szczelin między zębami i dziąsłami.