Stomatolog – Kraków

Pierwsza wizyta u dentysty – stomatolog Kraków

Jeśli minęło trochę czasu od wizyty u dentysty, możesz spodziewać się takiej samej opieki, jak rutynowa wizyta, a także kilku dodatków. Wizyty u nowych pacjentów i wizyty po kilku latach zwykle wymagają prześwietlenia. Dentysta chce mieć pełny wgląd w to, co dzieje się wewnątrz zębów, dziąseł i wspierających struktur kostnych.

Jak często umawiać wizyty u stomatologa?

Zaplanuj zatrzymanie się tam na sesję głębokiego oczyszczania z higienistką. Im dłużej czekasz między wizytami, tym bardziej twardy kamień nazębny odkłada się na zębach i wokół linii dziąseł. (Jeśli twoje zęby są wrażliwe, porozmawiaj z higienistką lub dentystą o możliwościach znieczulenia, aby zmniejszyć ból przed rozpoczęciem pracy.) Usunięcie kamienia nazębnego może być niewygodne, ale warto zadbać o czystość i gładkość zębów po zabiegu. Będziesz miał też świeższy oddech.

Kiedy dentysta bada zęby i sprawdza, czy dziąsła nie są uszkodzone, może boleć i trochę krwawić. Ból nie powinien trwać długo. Nie przejmuj się, jeśli dentysta znajdzie problemy. Umawiając się na tę wizytę, jesteś już na dobrej drodze do ustalenia ich z pomocą dentysty. A jeśli po tym będziesz mieć dobre nawyki dentystyczne, rutynowe wizyty kontrolne będą łatwiejsze.

Zachowaj ostrożność po wizycie

Jeśli boli cię jama ustna, możesz przyjmować dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Zadzwoń do gabinetu między rutynowymi wizytami, jeśli masz pytania, bolą Cię zęby lub puchnie szczęka. Problemy takie jak złamane zęby są nagłymi wypadkami i powinieneś natychmiast powiadomić o tym swojego dentystę.

Kiedy Twoje usta są zdrowe, prawdopodobnie powinnaś być czyszczona i badana co 6 miesięcy. W zależności od tego, co dentysta stwierdził podczas badania, zaleci plan leczenia, który w pierwszej kolejności zajmie się najbardziej potrzebną opieką.

Aby zająć się problemami, prawdopodobnie będziesz musiał wrócić wcześniej niż na kolejną rutynową wizytę. Możesz potrzebować wypełnień, aby zamknąć ubytki w zębach, zanim staną się większe. W przypadku poważniejszych próchnicy korony otaczają i zakrywają rdzeń uszkodzonego zęba, utrzymując korzeń na miejscu. Ta „czapka” jest zacementowana, aby wyglądać i czuć się jak prawdziwa. Leczenie kosmetyczne, licówki i kształtowanie mogą poprawić wygląd złamanych i przebarwionych zębów. Zapytaj swojego dentystę o możliwości poprawy ogólnego uśmiechu.