Żłobek Prądnik Czerwony

Płynniejsze przejście do przedszkola – żłobek Prądnik Czerwony 

Kiedy dziecko zbudowało już narzędzia do zrozumienia uporządkowanego dnia, łatwiej jest mu przenieść się do przedszkola. Zrozumieją, jak działa dzień i jak muszą podróżować do iz miejsca innego niż dom. Ponadto zostaną również wprowadzone umiejętności liczenia i czytania. Nie tylko zrozumieją zasady funkcjonowania szkoły, ale będą się rozwijać akademicko. Pozwala im to na dostęp do zadań wyższego poziomu i zrozumienie.

Lepsze zdrowie

Celem przedszkola jest promowanie zdrowego stylu życia. Odnosi się to zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Kiedy dziecko odwiedza żłobek, jest narażone na szerszą gamę produktów spożywczych i napojów, zwłaszcza gdy zachęca się je do dyskusji i odkrywania tego, co je.

Zapewniona jest również podstawowa edukacja w zakresie zdrowego życia. Dzieciom pomaga się zrozumieć, co jest dobre dla ich ciała, a co nie. Otrzymują również program zabawnych ćwiczeń, które pomagają rozwijać zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Kolejną zaletą jest to, że dzieci są narażone na wiele różnych błędów i chorób. Chociaż może się to wydawać bezproduktywne, pomaga im budować silny układ odpornościowy.

Zachęca się również do profilaktycznych środków zdrowotnych. Wielu uczniów może zaszczepić się w żłobkach. Mogą nawet otrzymać badania przesiewowe w celu oceny ich rozwoju.

Autonomia i niezależność

Jeśli chcesz stworzyć pewną siebie osobę dorosłą, musisz zapewnić niezależność w młodym wieku. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci nas potrzebowały, ale odpuszczanie jest istotną częścią ich rozwoju. Zaczyna się od placówek opieki dziennej. Kiedy Twoje dziecko idzie do przedszkola, ma do pomocy tylko siebie i nauczycieli. Przy tak dużej liczbie rówieśników uczą się pracy społecznej lub samodzielnej. Podstawowe zadania, które mogłeś wykonać wcześniej, takie jak zakładanie ubrań na zewnątrz lub sprzątanie, staną się dla nich drugą naturą.

Jako rodzic uzyskasz również część utraconej niezależności. Mając dziecko w przedszkolu możesz wrócić do pracy lub poświęcić czas na obowiązki domowe i rodzinne.

Dzieci w przedszkolu spotykają się z przeszkolonym, sprawdzonym personelem. Członkowie ci będą dokładnie wiedzieć, jak modelować pozytywne zachowanie swoim dzieciom i wyjaśnić, dlaczego robimy rzeczy, których od nich oczekujemy. Powinni postrzegać swoich nauczycieli jako wzór do naśladowania. To pozwoli im modelować pozytywne zachowania. Tutaj uczy się umiejętności interakcji z dorosłymi i autorytetami przez resztę życia. Szacunek dla innych, uprzejmość i to, jak prowadzić rozmowę, wszystko to przyjdzie, gdy twoje dzieci będą obserwowały te wzory do naśladowania.