Wirtualne biuro w Warszawie

Wirtualne biuro w Warszawie – kto powinien się na nie zdecydować? 

Wraz ze zmianami w naszym społeczeństwie zmienia się również sposób, w jaki prowadzimy biznes. Dawno minęły czasy wysokich kosztów ogólnych i zwykłej pracy od dziewiątej do piątej w biurze. Krajobraz biznesowy szybko się zmienia i istnieją elastyczne rozwiązania, które pomagają start-upom i małym firmom działać przy niskich kosztach. Twoja firma może wiele zyskać na modelu biznesowym wirtualnego biura.

Co to jest wirtualne biuro i jak działa?

Czym więc jest wirtualne biuro w Warszawie i jak działają biura wirtualne? Mówiąc najprościej, jest to usługa, która pozwala firmom działać zdalnie. Niezależnie od tego, czy korzystają z usług wykonawców i freelancerów, czy zatrudniają ludzi na całym świecie, ta koncepcja bez biurka umożliwia bezproblemową współpracę między osobami, które nie muszą być fizycznie obecne. Bez cegieł i zaprawy możesz szybko skalować się wraz z rozwojem firmy. Jest opłacalny i elastyczny, dzięki czemu jest tak samo popularny wśród start-upów i firm o ugruntowanej pozycji, jak wśród niezależnych konsultantów.

Wyobraź sobie, że wynajmujesz „zwykłe” biuro. Twoje biuro miałoby adres, na który należy wysyłać pocztę i legalnie zarejestrowaną firmę, sale konferencyjne, numer telefonu, recepcjonistę, który odbierałby telefony, i miejsce do pracy. Wirtualne biuro posiada:

  • Adres Twojej poczty;
  • Adres do Twoich spraw prawnych (np. rejestracja firmy);
  • Sale konferencyjne do wynajęcia na godziny;
  • Linia telefoniczna;
  • Usługi pocztowe i głosowe;
  • Recepcjonista, który odpowie na twoje telefony.

Czy biura wirtualne funkcjonują lepiej od tradycyjnych?

Wirtualne biuro działa tak samo jak biuro fizyczne ze wszystkimi jego funkcjami — z wyjątkiem tego, że jest „wirtualne”, więc tak naprawdę go nie ma. Proces jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać optymalny plan wirtualnego biura, w razie potrzeby dodać dodatkowe usługi i przejść do kasy. Na papierze znajdziesz się w biurowcu w centrum Warszawy. Ale w rzeczywistości będziesz mógł prowadzić interesy z dowolnego miejsca.

Istnieje wiele powodów, dla których firma może potrzebować wirtualnego biura. Niektóre firmy wynajmują adres wirtualnego biura do rejestracji VAT, inne – aby uzyskać adres prowadzenia działalności w Polsce, a jeszcze inne – aby przejść na pracę zdalną. Bez względu na powód dla Twojej firmy, upewnij się, że wybierasz odpowiedni pakiet dla swoich potrzeb. Konsultanci mogą udzielić wskazówek i wyjaśnić, jakie rodzaje usług są objęte.