Zakupy

Stary Rynek – Kraków zakupy

Stary Rynek jest charakterystycznym punktem orientacyjnym Krakowa. Został zbudowany w XVIII wieku i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Stary Rynek to jeden z największych targowisk pod gołym niebem w Europie, od wieków wykorzystywany jako miejsce zakupów. W XIX wieku Kraków był ważnym miastem sztuki i rzemiosła. Rynek był ośrodkiem handlu, a kupcy kupowali i sprzedawali wszystko, od ubrań po meble i artykuły spożywcze.

Co znajduje się na Placu w Krakowie ?


Plac jest nadal wypełniony sklepami sprzedającymi rękodzieło z całej Europy. Stragany są wykonane z drewna lub kamienia i ozdobione rzeźbami, obrazami i innymi dziełami sztuki, które z biegiem czasu zostały wykonane przez lokalnych artystów. Na tym placu znajduje się również wiele restauracji i kawiarni, które każdego dnia przyciągają ludzi z całego Krakowa, ponieważ jest to świetne miejsce na spotkania z ludźmi bez konieczności wychodzenia z domu lub biura! Krakowski Rynek Starego Miasta został wpisany na listę UNESCO Rynek jest popularnym centrum handlowym w Krakowie, Polska. Został zbudowany na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Zaprojektowali go architekci Zygmunt Bauman i Jerzy Fiedorowicz. Architektura Rynku jest przykładem postmodernizmu, stylu, który pojawił się w Europie w latach 70. Budynek składa się z dwóch głównych części: prostokątnej bryły z dwoma połączonymi skrzydłami oraz otwartego dziedzińca. Wnętrze budynku zaprojektowano tak, aby było jak najbardziej otwarte – na parterze nie ma krat ani ścianek działowych, a na piętrze jest tylko jedno wejście. Rynek od momentu otwarcia przez wielu krytyków nazywany jest „najpiękniejszą galerią handlową świata”, „największą galerią handlową wszechczasów”, „najpiękniejszą galerią handlową w Polsce” i „dziełem sztuki”.

Ul. Krakowska

Ul. Krakowska to centrum handlowe w Krakowie, w Polsce. Zostało otwarte w 1983 roku i od tego czasu jest najpopularniejszym centrum handlowym w Polsce. Krakowska to również dzielnica Warszawy w Polsce i jedna z najważniejszych dzielnic handlowych w Europie. Jest również znany jako „Piercing Capital”. Obszar ten ma ponad 100-letnią historię i został zbudowany przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Obszar ten był kiedyś częścią Polski do 1918 roku, kiedy to stał się częścią II RP. Dzielnica ma wiele różnych sklepów, które są związane z modą, urodą i produktami luksusowymi.