AGD RTV

Komputer

 Komputery istnieją już od jakiegoś czasu. Zrewolucjonizowały sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów komputerów. Są to komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony. Każdy komputer ma swój własny cel i zastosowania. Komputery stacjonarne są używane do przetwarzania tekstów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i innych zadań związanych z pracą biurową. Laptopy są używane w podróży, ponieważ można je łatwo zabrać ze sobą, gdy trzeba pracować w podróży. Tablety i smartfony są używane głównie do szybkiego dostępu do informacji w podróży lub w domu, gdy nie masz w pobliżu komputera stacjonarnego ani laptopa

 

Co jest najważniejszym wynalazkiem technologicznym w historii ?

Komputery to jeden z najważniejszych wynalazków w historii. Uczynili nasze życie łatwiejszym i wygodniejszym. Komputer to urządzenie, które może być używane do automatycznego obliczania operacji matematycznych lub logicznych, bez interwencji człowieka. Pierwszy działający komputer został zbudowany przez Charlesa Babbage’a w 1837 roku. W świecie komputerów zaszło wiele zmian. Ewolucja komputerów doprowadziła do powstania wielu nowych technologii i innowacji.

Krótka historia rozwoju komputerów:

Pierwsze komputery zostały opracowane w latach czterdziestych XX wieku przez Konrada Zuse. Służyły one do obliczania trajektorii artylerii podczas II wojny światowej.

Pierwszy elektroniczny komputer cyfrowy został opracowany w 1948 roku przez Howarda Aikena i UNIVAC I, który następnie został sprzedany US Census Bureau za 9 000 USD (obecnie 87 000 USD) w 1951 r.

Pierwszy komercyjny programowalny komputer został stworzony przez Johna Mauchly’ego i Julesa Engelbergera 30 czerwca 1952 roku na Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii w ramach ich pracy nad projektem EDVAC, który ostatecznie doprowadził do powstania ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer).

W 1956 roku IBM wypuścił swój pierwszy komercyjny komputer (IBM 701) z systemem operacyjnym znanym jako DOS 1 .

W 1964 roku zaprojektował Ivan Sutherland

 

Jaka marka komputerów najlepsza  ?

Każda marka komputerów ma swój własny zestaw mocnych i słabych stron. Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jaką markę komputera kupić. Powinieneś wziąć pod uwagę swoje potrzeby, budżet i miejsce, w którym planujesz go najczęściej używać. Najlepsze marki komputerów to te, które zapewniają idealną równowagę między ceną a wydajnością w swojej linii produktów. Powinni również być w stanie zapewnić wsparcie w razie potrzeby.